Mladší minižáci doma 2x porazili Český Brod

V sobotu dopoledne přijel na domácí palubovku Český Brod. V posledním utkání na jeho palubovce jsme vyhráli o jediný bod. Doma jsme ale nechtěli připustit žádné drama.

BK R&J EBC Mělník vs Český Brod – 85:38

Do první čtvrtiny jsme vlétli hodně nabuzení. Soupeři jsme díky dobré obraně dovolil skórovat až po 4 minutách. V útoku se ukázala velmi dobrá spolupráce tria Jurman – Semerád – Peroutka, které zatížilo soupeřovo konto 28 body. Druhá čtvrtka byla nejvyrovnanější v zápase a dokázali jsme ji vyhrát o jediný bod. Obrana nebyla na takové výši jako v první čtvrtině a v útoku jsme bohužel nedokázali dobrou myšlenku podpořit kvalitní přihrávkou a přesným zakončením. Bodově se nejvíce prosadil Honza Špringl. Druhý poločas začal naším velkým náporem. Soupeři jsme nedovolil skórovat přes 6 minut a sami jsme jednoduše zakončovali. V poslední čtvrtině ukázala i naše druhá parta, že umí a chce dávat koše. Oproti druhé čtvrtině jsme zlepšili finální přihrávku a „nebáli“ se dát jednoduchý koš 🙂

statistika utkání

BK R&J EBC Mělník vs Český Brod – 76:40

Druhý zápas jsme nezačali tak dobře jako první, soupeř lépe bránil a nedařilo se nám jednoduše skórovat. Až duo Franěk – Jurman našlo na soupeřovu obranu recept a vyhráli jsme první čtvrtku 20:8. Druhá čtvrtina byla opět vyrovnaná, nedokázali jsme soupeři více odskočit. Na druhou stranu jsme mu ani nedovolili utkání zdramatizovat. Ve třetí čtvrtině si zastřílel Matouš a dal 17 bodů, další dobré pozice připravil pro své spoluhráče. V poslední čtvrtině víkendu jsme dokázali lehce navýšit vedení a dotáhnou zápas do vítězného konce 76:40.

I když samozřejmě nelze výsledek nijak přeceňovat, zvláště když soupeři chyběl jejich nejlepší hráč, jako veliké plus víkendu vidím velikou rotaci hráčů, kdy do hry naskočili i ročníky 2005 a 2006. Dále postupné zlepšování obrany. V útoku bylo k vidění také několik pěkných akcí, které by mohli závidět i starší kolegové. Teď toto zlepšení musíme ukázat v příštím zápase proti Nymburku.