Mladší minižáci vezou stříbrné medaile z turnaje Easter Euro Basket 2015

Mladší minižáci U12 se zúčastnili tradičního velikonočního mezinárodního turnaje Easter Euro Basket 2015 v Praze. Družstvo složené z hráčů BK R&J EBC Mělník při TJ EMĚ a hráčů BA Roudnice nad Labem vyrazilo na turnaj v sobotu. Turnaj jsme zvolili jako přípravu na národní finále v Písku, které se koná první květnový víkend.

Mělník vs BBK Bánovce nad Bebravou 27:46

První zápas na turnaji a hned nejtěžší soupeř. Než jsme se stihli rozkoukat, rychle jsme prohrávali 0:8. Pak sice přišlo mírné snížení, ale do konce čtvrtiny měl hru pod kontrolou soupeř. Ve druhé čtvrtce se obraz hry dlouho neměnil. Soupeř se snadno prosazoval, my jsme nebyli schopni ohrozit koš. Poslední 3 minuty prvního poločasu jsme zabrali a dokázali jsme nastřílet rychle za sebou 8 bodů. Skóre v poločase 11:30. Třetí čtvrtinu jsme opět prohráli a družstvo dokázalo zabrat až v poslední části hry, kterou vyhrálo 8:4. První zápas na turnaji se nám bohužel nepovedl. Jak už u nás bývá zvykem, trvá nám, než se rozkoukáme. Škoda, že jsme Bánovce nepotkali v pozdější fázi turnaje, jistě bychom byli rovnocennějším soupeřem.

BC Hito vs Mělník 19:49

Druhý sobotní zápas a nás čekal soupeř z Estonska. Již od prvních minut bylo zřejmé zlepšení naší hry. Soupeř nedisponoval žádným urostlým hráčem, který by nám dělal problém jako v předešlém zápase. Velmi rychle jsme získali velký náskok. K vidění byly i pěkné útočné akce.

Mělník vs Rojas Sporta Skola 60:5

Třetím soupeřem na turnaji nám byl tým z Lotyška. Družstvo mělo původně startovat o kategorii níž, ale bylo jediným přihlášeným družstvem. Proti nám tak stál soupeř, který byl věkově o dost mladší než náš tým. Do zápasu tak zasáhli naši nejzkušenější hráči minimálně.

Mělník vs Sokol Kbely 54:20

Hned po utkání s Lotyši nás čekal čtvrtý sobotní zápas proti českému týmu z Kbel. Hned v první čtvrtině jsme si vypracovali slibný náskok, který se dařil udržet i ve čtvrtině druhé. Třetí část jsme nezahráli vůbec dobře, ale soupeři jsme nedovolili snížit. V poslední čtvrtce soupeř již nestačil. Nutno podotknout, že Kbely měli v družstvu hodně mladých hráčů.

Mělník vs BK Zbraslav 57:9

První nedělní utkání jsme odehráli proti Zbraslavi. Soupeř měl k dispozici pouze 8 hráčů. V utkání jsme dobře bránili a podařilo se nám zahrát i pár rychlých protiútoků. Ve druhém poločase soupeři došly síly a my jsme navýšili rozdíl ve skóre.

Mělník vs Roja Sporta Skola 51:6

Po druhé na turnaji jsme se potkali s mladým týmem z Lotyšska. Tentokrát se jednalo o přátelské utkání, jehož výsledek se nepočítal do konečné tabulky. Ze soupisky k utkání byl vyškrtnut kapitán Matouš Jurman a Filip Tomášek a místo nich naskočili Michal Kraj (ročník 2008) a Jakub Deliš. Do utkání jsme rovněž nenasadili zkušené trio Pochman, Franěk, Špringl. Šanci tak dostali naši mladší nebo méně vytížení hráči. Šance se chytili dobře a utkání mělo opět jasný průběh.

Mělník vs BaO Strojár Malacky 58:17

V posledním utkání na turnaji se hrálo o konečné druhé místo. Náš tým vstoupil do utkání dobře a po první čtvrtce jsme vedli 10:2. Druhá parta šňůrou 11 bodů soupeři odskočila ještě více. Stav v poločase 23:7 pro Mělník. I když i náš druhý soupeř ze Slovenska disponoval urostlými hráči, tentokrát jsme si s jejich bráněním dokázali poradit lépe. Ve druhém poločase jsme nedovolili žádné drama a zaslouženě jsme vyhráli.
Turnaj jsme pojali jako přípravu na květnové národní finále, takže jsme na něj odjížděli s tím, že nám nejde ani tak o výsledek,ale spíše o to se dobře připravit. Přesto samozřejmě konečné druhé místo a stříbrné medaile těší. Klukům se turnaj líbil. Zahráli si v netradičním prostředí proti soupeřům ze Slovenska, Estonka, Lotyška i České republiky. Turnaj nám ukázal některé věci, ve kterých jsme se zlepšili, ale také nám ukázal, kde nás tlačí bota a na čem musíme zapracovat. Hráči to sami vědí. Velké plus turnaje vidím v tom, že se do hry dostali všichni hráči na hodně minut. Jsme rád, že jsme mohli nasadit i benjamínka Míšu Kraje, pro kterého to byly první zápas v životě. Poděkovat bych chtěl všem rodičům za pomoc s dopravou hráčů na turnaj a samozřejmě za jejich podporu při zápasech.
Pár fotek z turnaje naleznete na našich Facebookových stránkách .