U14 si komplikuje boj o 5. místo v extralize

BK R&J EBC Mělník vs Sokol Pražský – 44:84

Na domácí premiéru extraligy U14 dorazil Sokol Pražský – dle mého názoru nejlepší tým této věkové kategorie v ČR. Sokol své kvality ukázal již od prvních minut. Velmi aktivní obrana nám dělala problém. S vytaženou obranou jsme si díky Matějovi Burdovi dokázali sice poradit, ale vstřelit koš se nám v první šesti minutách podařilo jen dvakrát. Naši obranu nejvíce zaměstnával velmi šikovný pivot hostí č. 10 Manas. Stav po první čtvrtce 13:19 pro Sokol.

Do druhé čtvrtiny nenastoupil kvůli pravidlu o střídání Matěj a rázem jsme měli obrovské problémy s rozehrávkou. Aktivním presingem  nám soupeř odebíral jeden míč za druhým. Když už se nám podařilo vysunutou obranu překonat, k ohrožení koše jsme se skoro nedostali a Sokol nám ukázal, jak se hraje rychlý protiútok. Poločasové skóre 18:44.

Do druhého poločasu vstoupili hosté velmi dobře a šňůrou 12ti bodů si vypracovali náskok přes 40 bodů. Mělničtí bojovali, snažili se, ale proti dobře bránícímu soupeři to prostě nešlo. V závěru čtvrtiny naše 2 trojky trochu přibrzdily soupeřovu snahu o navýšení rozdílu ve skóre. Poslední čtvrtka byla z naší strany tou nejlepší v zápase. Nejen bodově (13:13), ale především herně jsme ukázali, že basket hrát umíme.

Sokol Pražský vyhrál naprosto zaslouženě a ukázal nám špičkový mládežnický basketbal. Naši hráči se snažili, utkání nezabalili, bojovali, ale na Sokol jsme prostě neměli.

statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs Tigers České Budějovice  62:81

V pátek jsme odcestovali k utkání do Českých Budějovic. Utkání, které se mělo hrát v Mělníku, bylo po dohodě trenérů přeloženo do Budějovic, neboť do původního termínu zasáhly jarní prázdniny. Oslabeného soupeře jsme před týdnem dokázali porazit o 70 bodů. Bohužel asi i díky tomu si někteří naši hráči mysleli, že to půjde samo a to i přes varování trenérů, že nás čeká úplně jiný zápas než před týdnem. Budějovicím se do sestavy vrátili někteří nemocní hráči. S námi do Budějovic neodcestoval Jára Pazourek a bohužel jsme doma také nechali chuť běhat a bojovat.

Do utkání jsme nevstoupili úplně špatně…Během prvních tří minut jsme byli neustále o jeden koš napřed. Bylo to ovšem naposledy, kdy jsme v utkání vedli. Budějovice hráli jednoduchý rychlý basketbal. Aktivní obrana, rychlý přechod do útoku, hoď a běž, koš z nájezdu nebo ze střelby. Jako den a noc proti tomu působili naši hráči. Někteří měli v hlavách asi myšlenky na lyžařský výcvik, ale při pohledu na pohyb našeho družstva to vypadalo, že přeskáče obula většina z nich.. Vyklusávání do útoku, ještě pomalejší návrat do obrany. Vedení Budějovic v poločase 37:22.

Po bouřce v šatně jsem očekával větší aktivitu z naší strany a chuť se o výsledek ještě porvat. Na rozjetého soupeře neměla přestávka vliv a dál hrál pěkný basket a přehrával nás. My jsme nedokázali využít ani naši výškovou převahu. O rychlém protiútoku se nám díky naší špatné obraně mohlo jen zdát. Ve druhém poločase jsem alespoň viděl u některých hráčů snahu, ostatní bohužel byli stále jen na výletě. V poslední čtvrtině jsme sice zabrali a dokázali ji vyhrát, ale to samozřejmě na otočení výsledku nestačilo.

Pochválit bych chtěl Matěje Burdu, který celý zápas dřel, a i když se mu nedařilo střelecky, nic nevypustil a bojoval jako správný kapitán.

Jsem přesvědčen, že za týden proti Sokolu Pražskému a především Jižním Supům předvedeme úplně jiný výkon.