Základní část extraligy zakončena prohrou se Sršni

BK R&J EBC Mělník vs Sokol Sršni Písek 62:79

V posledním zápase základní části extraligy jsme na domácí palubovce přivítali soupeře z Písku. Již před zápasem bylo jasné, že naše sestava bude mít k optimálnímu složení daleko. Bez nejlepšího střelce Matěje Burdy, bez jediného klasického podkošového hráče a také bez klasického trenérského dua Pazourek – Kvasný jsme čekali s jakou sestavou dorazí favorit z Písku. Proti osmi domácím hráčům se postavila také oslabená a mladá sestava Písku. Polovina první čtvrtiny byla vyrovnaná, měli jsme sice problém s obranným doskakováním, ale soupeř naštěstí nedokázal opakovaně proměnit střelecké pokusy z dobrých pozic. Bohužel mezi 5. a 6. minutou nám soupeř utekl šňůrou 9 bodů v řadě. První čtvrtka skončila 16:26. Druhá čtvrtina byla nejvyrovnanější v zápase, dokázali jsme stáhnout jeden bodík z náskoku soupeře a před poločasovou přestávkou svítil na tabuli stav 40:31, což byl pro naše družstvo velmi příjemný výsledek. Třetí čtvrtka byla pro nás nejhorší z celého zápasu. Začátek byl ještě vyrovnaný, ale postupem času nás soupeř začal více přehrávat. Zlepšil obranu a my jsme dělali čím dál více chyb. Poslední tři minuty nám Sršni nedovolili skórovat. Do poslední části jsme vstupovali s mankem 21 bodů. Poslední čtvrtina byla z naší strany nejlepší, co se týká vstřelených bodů i pěkných akcí, bohužel jsme jich hodně nedokázali proměnit. Nutno podotknout, že soupeř proti nám nasadil své nejmladší hráče. Přesto jsme dokázali snížit jen na konečných 62:79. Jsme rád, že kluci v oslabené sestavě bojovali celý zápas a že jsme tak poslední zápas základní části absolvovali se ctí. Nyní nás čeká play-off. Výsledky druhé skupiny nám přiřkli za soupeře BK Žďár nad Sázavou. Hraje se systémem 2-2-1 na 3 vítězná utkání, kdy začínáme dvěma zápasy na hřišti soupeře 14. a 15. března. 28. a 29. března přivítáme Žďár doma. Případný rozhodující pátý zápas se hraje opět ve Žďáru ve středu 1. dubna. Vítěz postupuje na Mistrovství České republiky. Osm nejlepších družstev z ČR bude hostit buď Sokol Pražský nebo BK Pardubice. Tato družstva si to o pořadatelství rozdají ve dvou zápasech. statistika zápasu