Áčko vyřadilo Benešov B a je v semifinále KP

První březnový víkend čekalo na mělnické áčko první kolo play-off – čtvrtfinále. Mělník se po základní části umístil na 4. místě a měl tak výhodu domácího prostředí v první zápase proti Benešovu B. Čtvrtfinále se hraje na dvě vítězná utkání. Případný rozhodující zápas by se tak hrál znovu na mělnické palubovce.

BK R&J EBC Mělník vs. BC Benešov B 83:58

Do prvního zápasu vstoupili lépe hosté a vypracovali si velmi rychle vedení 2:7. Ještě do konce první čtvrtky ovšem mělnické áčko přetáhlo vedení na svoji stranu. Druhá část byla opět velmi vyrovnaná, v posledních dvou minutách ovšem Honza Vališ proměnil dva rychlé protiútoky a navíc v poslední vteřině proměnil svoji střelu z půlky hřiště. Tato trojka nejenže stanovila vedení Mělníka 37:29 v poločase, ale také zvedla a pěkně nabudila diváky na slušně zaplněné tribuně. Po poločase si domácí udržovali mírné vedení. Nepodařilo se ovšem soupeři výrazněji odskočit. Výšková převaha byla sice na straně domácích, ti ovšem nedokázali několik jednoduchých střel zpod koše proměnit. V poslední části došly Benešovu, hrajícímu v devíti lidech, síly. Mělník pomalu navyšoval vedení a mohl si dovolit své nejlepší střelce prostřídat a pošetřit síly na nedělní zápas.

statistika zápasu

BC Benešov B vs BK R&J EBC Mělník 53:63

V neděli nečekal mělnické lehký úkol, domácí Benešov na ně totiž čekal v silnější sestavě, než den předešlý. První čtvrtina byla ze strany Mělníka katastrofa, během pěti minut se na palubovce postupně ukázali všichni hráči. Bohužel nikdo se nedokázal chytit a každý vyrobil po svém příchodu další chybu. Benešov zcela zaslouženě vyhrál první čtvrtinu 21:9. Ve druhé se podařilo zlepšit obranu, ale v útoku to stále nebylo ono. Dát 18 bodů za poločas je opravdu málo. Vzhledem k výsledku 32:18 v poločase a především díky předvedené hře se zdálo, že o postupu do semifinále bude rozhodovat až třetí zápas. Do třetí čtvrtiny ovšem vlétli mělničtí jako uragán. Dobrá střelecká muška dua Rajnoch a Kvasný (2 trojky v této čtvrtině) a dobrá obrana znamenali výhru 5:22 v této čtvrtině a Mělník byl zpět ve hře. V poslední části se hra vyrovnala, ale Benešovu již nezbyly síly, aby strhl vedení zpět na svoji stranu. Za druhý poločas si celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a maximální nasazení. Vyzdvihnout je potřeba 31 bodů kapitána Rajnocha a také 15 bodů netradičního střelce Tomáše Kvasného.

Na svého soupeře Mělník stále čeká. Bude jím buď vítěz základní části Kolín nebo BC Real Réma Nymburk. Každopádně začínáme v sobotu 18.3. na palubovce soupeře, v neděli se představíme na domácí palubovce – čas bude upřesněn.

Do prvního zápasu vstoupili lépe hosté a vypracovali si velmi rychle vedení 2:7. Ještě do konce první čtvrtky ovšem mělničtí hráči přetáhli vedení na svoji stranu. Druhá část byla opět velmi vyrovnaná, v posledních dvou minutách ovšem Honza Vališ proměnil dva rychlé protiútoky a navíc v poslední vteřině proměnil svoji střelu z půlky hřiště. Tato trojka nejenže stanovila vedení Mělníka 37:29 v poločase, ale také zvedla a pěkně nabudila diváky na slušně zaplněné tribuně. Po poločase si domácí udržovali mírné vedení. Nepodařilo se ovšem soupeři výrazněji odskočit. Výšková převaha byla sice na straně domácích, ti ovšem nedokázali několik jednoduchých střel zpod koše proměnit. V poslední části došly Benešovu, hrajícímu v devíti lidech, síly. Mělník pomalu navyšoval vedení a mohl si dovolit své nejlepší střelce prostřídat a pošetřit síly na nedělní zápas.