Holík sestřelil mělnické naděje v semifinále play-off

Poprvé v historii se mělnické áčko probojovalo do semifinále KP 1. třídy. Naše přání narazit na Kolín se bohužel nesplnilo a v cestě nám stál tým BC Real Réma Nymburk.

BC Real Réma Nymburk vs BK R&J EBC Mělník 80:55

Sobotní utkání začalo pro mělnické špatně. Domácí na nás vlétli. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme 12:0. Stav ve čtvrtině 24:7. Druhá čtvrtka nepřinesla žádné zlepšení a Nymburk postupně zvýšil na rozdíl 30 bodů. Až ve třetí části jsme trošku zabrali a uhráli vyrovnanou čtvrtinu. V poslední části se zápas jen dohrával a domácí vyhráli zcela zaslouženě rozdílem třídy. Doufal sem, že budeme klást větší odpor, ale bohužel se to nepodařilo. statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs. BC Real Réma Nymburk 67:76

Pro domácí odvedu byl již k dispozici Honza Vališ a Ondra Čejka. Vstup do zápasu se nám ovšem opět velmi nepovedl. Herně to bylo lepší než v sobotu, ale nedokázali jsme proměnit jednoduché koše. Ve druhé části jsme kladli již větší odpor, bohužel nás srazilo několik úspěšných střel soupeře s klaksonem. V poločase hosté vedli 26:36. Třetí část byla vyrovnaná, nám se nepodařilo stáhnout náskok soupeře pod 10 bodů. Nymburk navíc v posledních dvou minutách čtvrtiny zvýšil obrátky a odskočil nám opět na rozdíl 18 bodů.V poslední čtvrtce držel soupeř náskok 20 bodů. V posledních pěti minutách jsme začali stahovat a náskok Nymburka byl v jedné chvíli už jen 6 bodů. Bohužel začal opět úřadovat nejlepší hráč soupeře Holík a my jsme tak prohráli i druhý zápas v playoff. V sobotu byl náš výkon hodně špatný. V neděli jsme nechali na hřišti všechno, ale na Nymburk to prostě nestačilo. Nedokázali jsme najít recept na dobře hrajícího Holíka, který byl rozdílovým hráčem, když nám v obou zápasech dokázal nasázet přes 70 bodů. Po vypadnutí v semifinále jsme tak obsadili celkově 4. místo, stejně jako po základní části. Vzhledem k tomu, v jakém počtu hráčů jsme skoro celou sezónu odehráli, jsme s tímto umístěním spokojeni. statistika zápasu