Po výprasku v Berouně prohráli muži i na domácí palubovce a v play-off končí

Mělnické Áčko se probojovalo do play-off z 6. místa. Soupeřem nám byl neoblíbený (v základní části jsme jej nedokázali porazit) Beroun.

BK Beroun A vs BK R&J EBC Mělník – 103:48

První zápas play-off se nedá nazvat jinak než výbuchem. Mělničtí muži měli od začátku utkání problém s vysunutou obranou soupeře, kdy byl problém přejít polovinu hřiště. Další problém byla špatná úspěšnost střelby. Po týdnu bez trénování, způsobeného rekonstrukcí domácí haly, to vypadalo, že hráči zapomněli úplně střílet. Výsledkem byl hrozivý poločasový výsledek 57:15 pro domácí. Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil. Výborná obrana domácích a mělnické trápení v útoku. Až v poslední části hry sundali domácí nohu z plynu a Mělník dokázal vyhrát alespoň tuto část. Nedokázal ovšem zabránit nepopulární „stovce“. Domácí byli ve všech směrech lepší než Mělník a zaslouženě vyhráli takto vysokým rozdílem. statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs BK Beroun A – 56:92

Nedělní domácí odveta začala stejně špatně jako sobotní zápas. Beroun se dostal rychle do výrazného vedení. Od druhé čtvrtiny začali hrát konečně i domácí a tak rozdíl ve skóre již nenarůstal v takovém tempu. Poločas 26:49. Třetí čtvrtku dokázali domácí vyhrát o dva body a i když bylo jasné, že na zvrat v utkání to nebude, snažili se domácí hráči snížit rozdíl ve skóre jak nejvíce to šlo. V poslední čtvrtině se velmi rychle vyfauloval kapitán domácích Rajnoch a velmi rychle se z „přijatelného“ rozdílu 20 bodů stal opět hrozivý výsledek 56:92 pro Beroun. statistika zápasu Pro mělnické Áčko tak skončila sezóna po dvou vysokých porážkách, kdy jim náleží konečné 6. místo.