Site icon Basket Mělník

Výhra proti Pečkám zajistila čtvrté místo pro Mělník

V posledních zápasech základní části krajského přeboru I. třídy se bojovalo o co nejlepší umístění pro playoff. Mělník měl výhodu domácího prostředí a pokud si chtěl sám zajistit 4. místo a nečekat na výsledky z ostatních měst, musel v sobotu porazit Pečky minimálně o 10 bodů a v neděli porazit jakýmkoliv rozdílem Český Brod. Během týdne dorazila zpráva, že v neděli se hrát nebude a utkání s Českým Brodem bude s největší pravděpodobností kontumováno ve prospěch Mělníka.

BK R&J EBC Mělník vs. Basketbal Pečky 77:63

Mělničtí vstoupili do sobotního utkání po týdnu bez pořádného tréninku a jarní prázdniny trávené na horách byly na jejich střelecké úspěšnosti znát daleko více než přemotivování z vědomí nutnosti vyhrát o 10 bodů. Hosté přijeli bez svých dvou nejlepších střelců. Domácí hráči, kterým chyběl  pivot Herma a střelec Onderka, sice celý zápas vedli, ale nedokázali soupeři nijak výrazně odskočit. Výšková převaha byla na straně domácích. Ti ji ale dlouho nedokázali pořádně využít. I tak si do poločasu dokázal Mělník vypracovat potřebné deseti bodové vedení.

Pečky po poločase zabraly, jejich bojovnost byla ve třetí čtvrtině větší než u domácích a začaly rozdíl ve skóre snižovat. K sérii 3:12 pro Pečky pomohl jak dobře střílející Bahník (2 trojky v řadě), tak také mělnická zbrklá hra v útoku, která vedla k mnoha ztrátám. Toho dokázali hosté využít k rychlým protiútokům, a protože je mělničtí hráči dokázali zastavovat jen za pomoci faulů, nabídli soupeři celkem 12 trestných hodů v této čtvrtině. Do konce třetí části se naštěstí domácí vzpamatovali i zásluhou dobře hrajícího Vališe a Rajnocha. Jako jediní se dokázali prosadit v této čtvrtině. Poslední část byla opět velmi vyrovnaná, když se rozdíl ve skóre udržoval stále kolem pěti bodů. V páté minutě si na své střelecké schopnosti konečně vzpomněl i Martin Jakeš. Třemi úspěšnými trojkami ve třech útocích dodal domácím hráčům klid. V posledních dvou minutách se domácím podařilo zvýšit náskok nad potřebných deset bodů a udržet jej až do konce zápasu.

Mělník tak obsadil po základní části 4. místo. Vzhledem k tomu, že v neděli porazil Benešov B na domácí palubovce Pečky, tak naším soupeřem pro první kolo play-off bude právě benešovský tým.