Mladší minižáci se v Brandýse protrápili ke dvěma výhrám

V sobotu cestovali mladší minižáci na poslední venkovní zápasy krajského přeboru do Brandýsa nad Labem.

Brandýs vs. Mělník 52:55

Brandýs po dlouhé době nastoupil téměř kompletní, a tak jsme předpokládali, že nás čekají 2 těžká utkání. To se potvrdilo hned v prvním zápase, kdy jsme se sice dostali po první čtvrtině do vedení 11:17, ale rychlost a hra 1 na 1 hráče Brandýsa č. 22 (Kejmar A.) nám dělala velké problémy. Druhá čtvrtka byla vyrovnaná (9:8). My jsme se víc než se soupeřem prali celý zápas sami se sebou. Především naše špatná obrana způsobila, že jsme nedokázali soupeři odskočit na nějaký větší bodový rozdíl ani ve třetí čtvrtině. Dokázali jsme sice v útoku zahrát pěkné akce, ale když poté v obraně necháme soupeře snadno skórovat bez sebemenšího náznaku obrany, přichází naše útočná snaha vniveč. Brandýs v posledních 2 minutách šňůrou devíti bodů dokázal utkání zdramatizovat. Vyhráli jsme nakonec 52:55, ale před druhým zápasem jsme měli o čem přemýšlet.

Brandýs vs. Mělník – 54:55

Druhý zápas začal dobře, vypracovali jsme si vedení o 10 bodů a nic nenasvědčovalo, že by se mělo opakovat drama prvního zápasu. Ve druhé čtvrtině dal Brandýs 13 bodů v řadě, naše útočná snaha vycházela na prázdno a obrana se úplně rozpadla. Výsledkem toho bylo vůbec první vedení Brandýsa 33:30. Do druhého poločasu jsme trochu přeskupili řady. Bránění nám dělalo stále velké problémy. Abychom stáli tři hráči u jednoho a nepřišlo nám to divné, zatímco za našimi zády stojí dva soupeřovi hráči sami pod košem, to jsme ještě neviděl. Zásluhou Matouše Jurmana jsme dokázali držet krok alespoň v útoku a z náskoku Brandýsa ukrojit 2 body. V poslední části se zlepšila obrana klíčových hráčů soupeře (č. 22 a 24), bohužel jsme stále zapomínali na ostatní hráče, ti ale nedokázali své šance proměnit. Poslední 3 minuty se jednalo z obou stran spíše o boj než o basketbal a ani jedno družstvo nedokázalo již dát koš. Výsledkem je nejtěsnější možné vítězství Mělníka 54:55. Pozitiva víkendu se hledají těžko. Vidím jedno malé a tom v tom, že i když jsme ve druhém zápase začali prohrávat, nezabalili jsme to a začali jsme více bojovat. Zápasy nám ukázaly naše slabiny a víme, na čem musíme v tréninku nejvíce zapracovat. Věřím, že v příštích domácích zápasech to potvrdíme.