Site icon Basket Mělník

Starší minižáci U13 vezou z Brandýsa všechny body

Zatím na nejtěžšího soupeře narazili mělničtí starší minižáci. Brandýs nad Labem je dlouhodobě znám výchovou kvalitních basketbalistů. V probíhající sezóně prohrál jen jednou – s Nymburkem.

Brandýs nad Labem vs. Mělník 20:54 (statistika)

Začátek zápasu nám nevyšel. Přestože se hrálo až od 11 hodin, většina hráčů vypadala velmi ospale. V útoku jsme byli málo aktivní, zkazili jsme soustu přihrávek. Naštěstí obrana fungovala dobře. Matouš Jurman vymazal nejlepšího střelce domácích Lukáše Kejmara, za celý zápas mu dovolil pouze 2 body. Druhá čtvrtina skončila smírem 7:7, ve hře měly navrch obrany. Těsné poločasové vedení mělnických 13:17 dávalo předzvěst napínavého druhého poločasu. Předpoklady se naštěstí nenaplnily, mělničtí hráli velmi koncentrovaně, poctivě bránili, soupeři povolili pouze 4 body a sami jich dokázali nastřílet 19. Poslední čtvrtina se nesla ve stejném duchu jako ta předchozí. Soupeři docházely síly a my jsme tak dokázali bez problémů vyhrát velmi důležité utkání.

Brandýs nad Labem vs. Mělník 29:52 (statistika)

Druhý zápas jsme začali velmi dobře, od třetí minuty jsme nedovolili soupeři vstřelit koš ze hry a sami jsme si vypracovali náskok 5:15. Výborně zahrál Matěj Medáček, který svými rychlými nájezdy deptal soupeře. Ve druhé části jsme nedokázali navázat na tu první a sérií chyb a nedůslednou obranou jsme nechali Brandýs dotáhnout na rozdíl 3 bodů. Ve třetí části bylo utkání velmi nervózní a vyhecované. Domácí se dokázali přiblížit opět na tři body. V posledních dvou minutách to vzal do vlastních rukou kapitán týmu Matouš Jurman, ze tří pokusů vstřelil 3 trojky a dodal hostům jistotu. V poslední části už domácí nenašli síly na zvrat a tak po pěkných rychlých akcích narostlo skóre na konečných 29:52

další utkání a tabulka soutěže

Starší minižáci si touto výhrou upevnili vedení v tabulce středočeského krajského přeboru U13. V příštím kole přivítají na domácí palubovce silný Nymburk. Sledujte kalendář na našem webu a facebookové stránky a dozvíte se časy začátků utkání. Přijďte naše kluky podpořit. #melnikboj