Site icon Basket Mělník

Z Hradce vezeme bramborovou medaili

Starší minižáci U13 se o víkendu 11. – 13. září zúčastnili turnaje O pohár primátora Hradce Králové. Naše družstvo, které bylo opět složené z mělnických i roudnických hráčů, bylo nalosováno do skupiny s SB Brno Kohoutovice, Sokol Hradec Králové PP a BK Pardubice. První utkání jsme odehráli v pátek hned po našem příjezdu do Hradce. Soupeřem nám bylo Brno, které jsme doposud na žádném turnaji nepotkali. Brno do Hradce přivezlo tým složený především ze starších děvčat. Naši kluci se jich naštěstí nezalekli a zápas měli celou dobu pod kontrolou. Druhým naším soupeřem ve skupině nám bylo v sobotu dopoledne družstvo Pardubic. Kdo sleduje náš web průběžně, ví, že Pardubice jsou v těchto kategoriích nejsilnějším týmem, na kterého můžete narazit. Přesvědčili jsme se o tom před dvěma lety na NF v Ostravě, kdy nás Pardubice neskutečně přejeli. Zápas jsme nezačali vůbec špatně. Jednoduchou kombinací hoď a běž jsme se dokázali prosadit proti jinak výborné obraně soupeře. Druhá parta měla problém s rozehrávkou z autu. Díky pressové obraně se nám podařilo několikrát přihrát soupeři přímo pod náš koš. Víme, na čem musíme zapracovat. Když už jsme se dostali na soupeřovu polovinu, tak i naše druhá parta dokázala zahrát pěkné akce. Bohužel, úspěšnost zakončení byla menší. Celkově mám ale z utkání i přes vysokou porážku dobrý pocit. Kluci bojovali a v utkání jsme měli i dosti světlých okamžiků. Posledním sobotním soupeřem byl domácí Hradec. Před utkáním byly karty rozdány jednoznačně. Postup do semifinále nám zajišťovala jedině výhra. Do utkání jsme vstoupili ne zcela koncentrováni. Po slušné hře dopoledne jsme měli v hlavách, že se Hradec porazí sám. Že tato myšlenka je mylná, nám ukázaly již první minuty utkání. Domácí na nás vlétli a první poločas zcela zaslouženě vyhráli o 6 bodů. Po přestávce jsme naši hru zlepšili. První parta brzy srovnala skóre a do konce třetí čtvrtiny dokonce vytvořila malý náskok. I začátek poslední čtvrtky nám vyšel, domácí ale nesložili zbraně a skóre bylo neustále vyrovnané. Nakonec jsme ale pořádně zabojovali a utkání dovedli do vítězného konce. Cením si toho, jak kluci ve druhém poločase zabojovali. Chtěl bych je všechny do jednoho pochválit, že utkání otočili. Ale za první poločas by si měli naopak všichni sáhnout do svědomí. Po sobotním zápase s Hradcem jsme proklouzli do semifinále. Soupeřem nám byl tým BC Vysočina. Soupeře jsme viděli již na NF v Písku a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Vysočina ukázala své kvality a zaslouženě postoupila do finále a nás čekal zápas o třetí místo. Soupeřem o třetí místo nám byl tým BK Lokomotiva Plzeň. První čtvrtinu jsme vyhráli o 7 bodů po dobrém výkonu. V té druhé jsme přestali bránit a Plzeň skóre otočila. Ve druhé minutě jsme po trojce Matouše Jurmana snížili na rozdíl jednoho bodu. Soupeř nám šňůrou 10:0, díky naší špatné obraně a po zbytečných ztrátách v útoku, odskočil. Druhá parta sice oproti druhé čtvrtině zlepšila obranu, povolila soupeři pouze 3 body, ale v útoku byla bezzubá a dokázala přidat pouze 2 body. Ze třetího místa se tak radovala Plzeň. Z Hradce Králové vezeme tedy nepopulární „bramborovou“ medaili. Přesto turnaj splnil svůj účel. Sehráli jsme těžká utkání s kvalitními soupeři. Kluci ukázali, že věci, které trénujeme, fungují. Také přesně víme, kde nás tlačí bota a na čem musíme intenzivně zapracovat. Matouš Jurman byl zvolen do ALL STAR výběru turnaje. Speciální poděkování zaslouží Aleš Jurman za sobotní odpolední super program 🙂