Extraligová U14 v Praze

O víkendu vyjelo družstvo U14 na své extraligové zápasy na palubovku Sokolu Pražského a BK Modřan – Jižní Supi. Utkání byly v normálním hracím termínu tedy v sobotu 14.2. a neděli 15.2.. V sobotním utkání na horké půdě lídra soutěže a kandidáta na titul Mistr ČR v kategorii U14 jsme začali poněkud ustrašeně, přesto první čtvrtina byla nejpovedenější 26:13. Po vystřídání Matěje Burdy, který druhou čtvrtinu povinně seděl, taková jsou bohužel pravidla, přišla druhá čtvrtina 33:3. Tento rozdíl byl zapříčiněný i absencí Járy Pazourka, který odpočíval po lyžařském výcviku a šetřil se na nedělní důležité utkání s Jižními Supi. A absencí Matouše Jurmana, který v sobotu odehrál dvě utkání v kategorii U12. Utkání tak dostalo nádech basketbalovosti až po vystřídání nejlepších hráčů soupeře v poslední čtvrtině, která skončila 25:14. Nutno podotknout, že Sokol Pražský a Sokol Písek jsou družstva s nimiž se naše družstvo nemůže měřit, ani v plné sestavě. Výsledek: 101:40 – po čtvrtinách: 26:13, 59:17, 76:26 domácí: MAURER 25, MANAS 18, MEDEK a TROJAN 10 bodů. hosté: Formánek 16, Burda 11, Hubálek a Krásný po 3, Jiránek J. a Jiránek T. po 2, Vlasák, Fary a Pažout po 1. Nedělní utkání bylo z naši strany plné očekávání, chtěli jsme si na palubovce Jižních Supů zajistit páté místo v extralize vítězstvím. Sestava byla kompletní, tedy i s Pazourkem a Jurmanem. Snad proto byl začátek příšerně nervózní a hned po začátku jsme prohrávali 8:0. Matěj Burda se opět jako poslední čtyři utkání střelecky trápil, ne že by hrál špatně, nebo střílel z nepřipravených pozic, ale prostě vše se mu vykroutilo z obroučky a nastávajícím čase znervózněl a začal hrát více na sílu, což byla voda na mlýn pro soupeře. Družstvu se nedařilo, ale přesto se snažilo bojovat a nevypustilo utkání tak jako v Českých Budějovicích. Bohužel se nám střeleckou nemohoucností povedlo během prvních dvou čtvrtin nasbírat ve skóre mínus 17 bodů. Po poločase jsme se přiblížili na jednociferný rozdíl, ale bohužel soupeř nám opět odskočil na rozdíl 14 bodů po třech období a poslední čtvrtina skončila remízou. Musíme si zvyknout, že v této soutěži se na palubovkách soupeřů jen tak nevyhrává, což se nám přihodilo i v druhém utkání v Budějovicích. Výsledek: 67:53 – po čtvrtinách: 21:12, 38:21, 53:39 domácí: Valenta 19, Hudut 17 a Čakan 10 bodů hosté: Burda 11, Formánek a Krásný po 8, Vlasák 4, Pazourek a Pažout po 6, Jiránek J. 4, Hubálek 2, Fary 1 bod.