Site icon Basket Mělník

Junioři U19 drží domácí neporazitelnost

Mělničtí junioři U19 na domácí palubovce body nerozdávají a drží tak domácí neporazitelnost. Přesvědčilo se o tom již podruhé v sezóně družstvo z pražských Kunratic. Domácí nastoupili téměř v kompletní sestavě, zatímco hosté z Prahy dorazili pouze v 7 hráčích.

Junioři U19: BK R&J EBC Mělník vs. BK Kunratice DDM P10 86:56 (statistika)

Domácí vstoupili do zápasu výborně. Duo Dominik Janda a Petr Janda zaznamenalo 12 z 18 mělnických bodů v první čtvrtině. Domácím se ovšem nedařilo soupeři výrazněji odskočit a to přesto, že na domácí straně byla výrazná výšková převaha i kvalita. Hosté se statečně drželi celý poločas, který skončil pro mělnické těsnou výhrou 35:33. Ve druhém poločase zvýšil domácí tým obrátky, přidal především v obraně a donutil tak hosty zakončovat z těžkých pozic. Z těch se dokázal prosadit jen nejlepší soupeřův hráč č.17 Provazník Adam (30 bodů v zápase). Vedení 56:43 po třetí části bylo zasloužené. Raketový nástup do poslední části, kdy jsme první 4 minuty vyhráli 16:2, znamenal konec nadějí pro hosty. Konečný výsledek, vzhledem k tomu poločasovému, je pro hosty až krutý. Kdybychom se v prvním poločase vyvarovali zbytečných ztrát, mohl být ovšem rozdíl výraznější. Bodově se nejvíce prosadil pivot Jakub Laudin (18 bodů) a kapitán týmu, který konečně nalezl ztracenou mušku, Dominik Janda (16 bodů, 4 trojky). 16 bodů přidal i nejvyšší hráč (206cm) na palubovce Petr Janda (16 bodů) a další z pivotu Jan Korpala (13 bodů). O poctivou obranu a rozehrávku se starali Ondra Čejka a nejmladší v týmu (ročník 2001) Matěj Burda. Všichni ostatní hráči bojovali na 100 procent, tak jak to má být. Mělnickým juniorům patří v tabulce krajského přeboru 2. místo, když za prvním Varnsdorfem zaostávají jen díky horšímu vzájemnému zápasu. Příští zápas, právě na severu Čech, tak bude přímý souboj o první místo. Pokud tým vyrazí kompletní, tak půjde o velmi zajímavý zápas a mělničtí, kteří momentálně hrají v pohodě, budou chtít urvat první příčku pro sebe.

Z kabiny U19, slova trenéra Tomáše Kvasného v pátek před zápasem

Niky měl včera na tréninku formu! Petrovi to taky šlo, čekám vítězství. Roudnické trio a potvrzená mělnicko pražská hvězdička. Já se na ten zápas snad i těším tak, že nebudu moci dospat .