Po prohře ve Varnsdorfu zabrali Junioři U19 doma proti Sokolovu | Basket Mělník
basket@basketmelnik.cz

Po prohře ve Varnsdorfu zabrali Junioři U19 doma proti Sokolovu

Basket MělníkU19Po prohře ve Varnsdorfu zabrali Junioři U19 doma proti Sokolovu

Bře

12

Po prohře ve Varnsdorfu zabrali Junioři U19 doma proti Sokolovu

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK R&J EBC Mělník 96:95pp

Do Varnsdorfu odjelo družstvo U19 potvrdit domácí výhru nad tímto soupeřem. Úvod zápasu ovšem vyšel lépe domácím. První čtvrtinu dokázali vyhrát o 9 bodů, a to především díky rychlým protiútokům po zbytečných ztrátách mělnických hráčů. Ve druhé části domácí navyšovali své vedení, a když v šesté minutě proměnil domácí hráč koš s faulem, bylo skóre zápasu 41:21 pro domácí a s Mělníkem to nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí se ještě do poločasu podařilo stáhnout tento vysoký náskok na přijatelných 12 bodů.

Ve druhém poločase mělničtí zabrali a hru výrazně zrychlili. Několik podařených rychlých protiútoků, dobrá obrana a náskok domácí byl vymazán. Mělník tuto čtvrtinu vyhrál 13:29 a dostal se i poprvé v zápase do vedení. Čtvrtou čtvrtku začali nápor domácí a vedení Mělníka bylo zbytečně pryč. Mírné vedení si drželi domácí hráči. V posledních dvou minutách Mělník srovnal díky dvěma trojkám na 83:83 a měl ještě 5 vteřin a rozehrání pod soupeřových košem. Bohužel se akce nepovedla a šlo se do prodloužení. V něm si hosté 4 minuty drželi vedení. Bohužel díky faulům mělnických a následném proměňování trestných hodů se domácí dostali do vedení o 3 body. Necelou minutu pře koncem dokázal těžkou trojkou srovnat mělnický Matěj Burda. Poslední útok domácích jsme nedokázali ubránit čistě a soupeř z následných trestných hodů proměnil jeden a o bod tak vedl. Hosté měli ještě 6 sekund a po timeoutu se do nájezdu pustil Matěj Burda. Píšťalka rozhodčího zůstala tichá a ozvala se jen siréna značící konec času prodloužení.

Mělník tak v pěkném a dramatickém zápase prohrál o bod. Je škoda promarněného začátku utkání. Ovšem i tak klukům patří dík za tu obrovskou bojovnost, a že se dokázali z mínus 20 dostat zpět do zápasu, zvláště když víc než polovina družstva vůbec nespadá do kategorie U19, ale stále ještě do kategorie U17.

statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs. BK Sokolov 69:54

Domácí vstoupili do utkání pořádně nažhavení. Soupeř sice vstřelil první koše zápasu, ale jen proto, že mělničtí nedokázali v klidu zakončit zpod koše. Poté již úřadoval Mělník. Agresivní osobní obrana dělala hostům problémy a domácí se tak po první čtvrtině dostali do vedení 20:6. Během druhé části pomalu mělničtí své vedení navyšovali. Po poločase přešel Mělník na zónovou obranu a ta dělala soupeři velké problémy. V této čtvrtině dokázal vstřelit pouze 5 bodů. Domácí sice velmi dobře bránili, ale v útoku již nebyli tak přesní a úspěšní. Během poslední části hry se rozdíl ve skóre dlouho neměnil. Bohužel až poté, co hosté přešli do zónové obrany, začal mít Mělník problém se vstřelením koše. Zápas i tak vyhráli domácí o 15 bodů.

statistika zápasu

ostatní výsledky a tabulka soutěže

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Registrace

New user? | Forgot your password?