Vyhlášení nejlepších sportovců města Mělníka 2016

V úterý 31. ledna od 18.00 hodin proběhlo za přítomnosti vedení města a dalších vzácných hostů z oblasti sportu a kultury v Masarykově kulturním domě slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců a funkcionářů z různých sportovních klubů města Mělník za rok 2016.

Za oddíl basketbalu TJ EMĚ MĚLNÍK, Z.S. byli nominováni Jiří Švehla, Matěj Burda a Matěj Medáček.

Matěj Burda

Hráč mělnického družstva U19 a extraligového družstva U17 Sokola Pražského, ve kterém se jako budoucí hlavní rozehrávač pro sezonu 2017/2018 dostal do pravidelné rotace deseti hráčů. Na konci loňské sezóny 2015/2016 se s družstvem U15 Sokola Pražského dostal do finálové čtyřky Mistrovství ČR, s družstvem U19 Mělníka se stal Přeborníkem středočeského kraje pro rok 2016.

Matěj Burda
Matěj Medáček

Hráč mělnického družstva U13, které se na konci sezony 2015/2016 v květnu dostalo předkola Mistrovství ČR, tedy do posledních 16 družstev v republice. Na začátku letošní sezony 2016/2017 se dostal do Středočeského krajského výběru U14 a členem základní sestavy mělnického družstva U15 v Nadregionální soutěži.

Matěj Medáček
Jiří Švehla

Zakládající člen oddílu basketbalu v roce 1949, dlouholetý hráč, trenér, předseda, hospodář, v současné době člen výboru a kronikář. Jeho myšlenka a realizace mužského zářijového turnaje na počest kapitána Otakara Jaroše se dodnes drží a to již jeho 55.ročníkem v roce 2016.

Jiří Švehla

Historie ocenění