Áčko konečně zabralo a slaví dvě výhry

Mělnické áčko bylo před víkendem na předposledním 8. místě tabulky a potřebovalo tak nutně v domácích zápasech zabrat. Na domácí palubovku dorazila družstva Příbrami a Berouna B. Příbram jsme v prvním zápase na jejich palubovce po boji porazili. V Berouně jsem i díky marodce, která nás bohužel provází celou sezónu, hráli v šesti lidech a výsledek se nedal nazvat jinak než debaklem – prohra o 38 bodů.

BK R&J EBC Mělník vs. BK Příbram 2000 92:84

V sobotním utkání začala lépe Příbram. Na domácích bylo znát mírné přemotivování, plně si uvědomovali důležitost utkání a touha vyhrát byla obrovská. Zatímco domácí hráči několikrát nedali koš ze stoprocentních šancí, hosté proměňovali téměř každou střelu na koš. Výsledkem bylo mírné vedení příbramských po první čtvrtině – 18:20. Od druhé čtvrtiny přešel Mělník do zónové obrany. Zónová obrana byla proti příbramským ostrostřelcům riskantní volbou, ale risk se vyplatil. Výhra čtvrtiny v poměru 29:13, jediná obdržená trojka a mnoho získaných míčů a následné rychle protiútoky přinesly vedení v poločase 47:33. Ve třetí čtvrtině řádil Martin Jakeš, když vstřelil 12 bodů (celkem 25) v řadě. Mělník dál díky dobré obraně navyšoval své vedení až na rozdíl 21 bodů a zdálo se, že o osudu utkání je prakticky rozhodnuto. To co nastalo ve čtvrté části hry se nedá nazvat jinak než kolapsem domácích. Během prvních pěti minut nedokázali domácí vstřelit jediný koš a Příbram tak dokázala sérií 0:15 zdramatizovat utkání. Naštěstí se mělničtí dokázali vzpamatovat, pod košem začal úřadovat Petr Janda, který se v mělnické sestavě objevil po třech měsících a jeho 206 cm bylo znát. Utkání dopadlo pro domácí dobře a vyhráli o 8 bodů.

statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs. Beroun B 101:65

V neděli dorazili hosté ve velmi kombinované a oslabené sestavě. Domácím bohužel chyběli Janda a Onderka. Již od prvních minut však domácí diktovali tempo, první čtvrtinu vyhráli 38:13, ve druhé části tempo hry opadlo, přesto Mělník dál navýšil svůj náskok na 56:22. Díky velkému náskoku si domácí mohli dovolit více točit sestavou, utkání se vyrovnalo, přesto se náskok trochu navýšil. Poslední část dokázali hosté o bod vyhrát, protože domácí i díky velkému náskoku neudrželi koncentraci. Poslední akcí v utkání překonal mělnický Jakeš hranici 100 bodů. Díky dvěma výhrám se Mělník posunul na průběžné 4. místo ve vyrovnané (stejně bodů má Mělník, Benešov a Pečky) tabulce krajského přeboru 1. třídy.