Áčko si na domácí palubovce připsalo první výhry

O víkendu se na domácí palubovce poprvé představilo mělnické Áčko. V sobotu proti Berounu B výhru nakonec vybojovalo, v neděli se jednalo proti Královu Dvoru o klidnější zápas. V obou zápasech se domácím fanouškům představily tři mělnické posily. Před sezónou náš tým posílil hráči Alexey Ulyanin, Aleksey Baziulkin a Honza Veselý (Ano, ten Honza Veselý, trenér U13).

Mělník vs Beroun B 55:49 (statistika)

Náš sobotní soupeř dorazil pouze se sedmi hráči. Přesto bylo jasné, že se nebude jednat o lehký zápas. Domácí hráči měli v hlavách, že po třech venkovních porážkách musí zabrat a před domácími diváky urvat první vítězství v sezóně. Beroun se dostal dvakrát během prvních minut do vedení. Poté si však mírný náskok udržovali domácí. První čtvrtina skončila jen těsným vedením 18:16. Druhá čtvrtka moc basketbalové krásy nenabídla. Domácí ji vyhráli poměrem 8:7. K vidění bylo hodně ztrát na obou stranách. Domácí bohužel několik slibných příležitostí nevyužili. Do druhého poločasu jsme vlétli a během 6 minut jsme si vypracovali náskok 15 bodů. Místo toho, aby nás náskok uklidnil, jsme opět začali kupit množství chyb. Soupeř dokázal snížit. I přes toto zaváhání jsme před poslední částí hry měli slibný náskok 8 bodů. Co se dělo v poslední čtvrtině asi nikdo z diváků v hale nechápal. Z prvního útoku jsme sice navýšili vedení o další 2 body, poté ale přišla neskutečně dlouhá doba (konkrétně 7 minut) bez vstřeleného koše a Beroun se vrátil do utkání a rozdíl ve skóre byl pouhý bod ve prospěch domácích. Zlepšená obrana v posledních dvou minutách a hlavně přesná muška kapitána Rajnocha při trestných hodech, který trestal taktické fauly soupeře, nám zajistily konečné vítězství 55:49.

Mělník vs Králův Dvůr 84:54 (statistika)

V nedělním utkání začali domácí ve velkém tempu. Na soupeře vlétli. Bodově se nejvíce prosadil Ondřej Štastný a Aleksey Baziulkin. Tolik bodů (30) v první čtvrtině nedali při sobotním zápase mělničtí ani za celý první poločas 🙂 Ve druhé čtvrtce již úspěšnost střelby nebyla taková, ale obrana pracovala výborně a povolila soupeři pouze 4 body. Bohužel ani v nedělním utkání jsme se nevyvarovali slabé chvilky. Místo abych soupeře takříkajíc dorazili, tak jsme ho laxní obranou a zbrklým útokem opět nechali vrátit do zápasu. Z náskoku 20 bodů bylo najednou 11 pryč. Naštěstí ještě do konce třetí části se domácí dokázali vzpamatovat. Aktivní obranou jsme v poslední části povolili soupeři pouze 11 bodů. Trojkou v poslední vteřině zápasu upravil skóre Honza Veselý na konečných 84:54.