Memoriál kpt. Otakara Jaroše 55. ročník

Memoriál kpt. Otakara Jaroše – 55. ročník

V sobotu 24. září 2016 proběhl již 55. ročník basketbalového turnaje mužů – Memoriál kpt. Otakara Jaroše. O bohaté historii turnaje si můžete přečíst na našich stránkách.

55. ročníku se zúčastnila družstva Mělníka, Boleslavi B a Benešova B.

První zápas proti sobě svedl domácí Mělník a rezervu Mladé Boleslavi. Domácí soupeře zaskočili a dostali se do mírného vedení. Ovšem zkušení hráči Boleslavi dokázali do poločasu vedení dostat na svou stranu. Ve druhém poločase Boleslav navyšovala svůj náskok. Domácí se k náporu nadechli až 4 minuty před koncem zápasu, tou dobou už prohrávali ovšem o 16 bodů. I když soupeři již nedovolil skórovat, jejich snažení přišlo pozdě, a tak si Boleslav připsala první výhru na turnaji v poměru 56:60. Za domácí se nejvíce prosadil Martin Jakeš s 20 body a Petr Janda, který dal 14 bodů.

Ve druhém zápase proti sobě nastoupili hráči Benešova B a Mladé Boleslavi B. Na hráčích z města automobilů nebylo vůbec znát, že mají za sebou již jeden vyrovnaný zápas, a první čtvrtinu porazili Benešov o 13 bodů. Ve druhé části Benešov zabral a dokázal umazat pár bodů z náskoku soupeře. . Po změně stran ovšem Boleslav utkání ovládla a vyhrála tak téměř o 30 bodů.

V posledním zápase se hrálo o celkové druhé místo na turnaji. Za Mělník již nenastoupil zraněný Jakeš. Mělník do utkání vstoupil dobře, vypracoval si v první části slušné vedení. Druhá čtvrtka se změnila v přestřelku a útoky dominovaly nad obranami na obou stranách. Benešov dokázal náskok domácích stáhnout o 4 body. Třetí čtvrtina moc bodů nepřinesla. V poslední části již Mělník unaveného soupeře k náporu nepustil a využil svoji převahu pod košem a utkání zaslouženě vyhrál o 27 bodů. Nejvíce bodů zaznamenali Ondra Šťastný (22) a Petr Janda (18)

Děkuji všem družstvům za účast na turnaji. 55. ročník byl velmi kvalitní. Je také potřeba poděkovat městu Mělník za finanční podporu toho tradičního turnaje a velké dík také zaslouží starosta města Mělník – MVDr. Ctirad Mikeš, který převzal záštitu nad turnajem a Memoriál zahájil.