V sobotu bída, v neděli po boji výhra

V prvních domácích zápasech roku 2016 jsme přivítali družstvo Kolína B a Kutné Hory. Situace v tabulce před tímto kolem vypadala následovně: Kolín o 2 body za námi na šestém místě, Kutná Hora na druhém místě. Kolínu jsme chtěli oplatit těsnou porážku ze začátku sezóny. Proti Kutné Hoře jsme chtěli zabojovat a překvapit.

BK R&J EBC Mělník vs. Kolín B 68:85 (statistika)

Tři čtvrtiny sobotního utkání mělo stejný průběh. Kolín od začátku utkání udržoval těsný náskok, díky našim chybám náskok občas navýšil až na 8 bodů. My jsme lehce zlepšenou hrou soupeře dotáhli na těsný rozdíl. Poté jsme se ovšem „zbláznili“ a chtěli utkání okamžitě rozhodnout. Díky naší zbrklosti nám soupeř opět odskočil. Takto zápas probíhal celé 3 čtvrtiny. V poslední části hry nedopustil Kolín žádné komplikace a utkání dovedl do vítězného konce. Mělník předvedl asi nejhorší hru za poslední dobu. Prohru nedokázala odvrátit ani naše dobře hrající posila ze Sokola Vyšehrad – Honza Kefurt. Velmi špatná úspěšnost střelby, naivní obrana a množství ztrát na dva zápasy způsobily, že jsme zápas absolutně nezvládli a zkomplikovali jsme si tak boj o co nejlepší umístění pro play-off. Kolín se na nás bodově dotáhl a navíc vyhrál oba vzájemné zápasy.

BK R&J EBC Mělník vs. Sokol Kutná Hora 76:73 (statistika)

Na sobotní blamáž jsme museli rychle zapomenout, protože nás čekal ještě těžší soupeř. Kutná Hora před sezónou posílila a v prvním zápase nás na jejich palubovce porazila velkým rozdílem. Utkání jsme nezačali nejlépe a po dvou minutách prohrávali 2:6. Do konce první čtvrtky jsme ale stihli obrátit na 22:16. Ve druhé části jsme nedovolili soupeři přiblížit se na méně než 5 bodů. Oproti sobotnímu utkání jsme zodpovědněji bránili a více bojovali. Během prvních pěti minut třetí části vstřelil Alexey Ulyanin 11 bodů (3 trojky) v řadě. Když v 8. minutě stejné čtvrtiny zvyšoval kapitán Lukáš Rajnoch na 61:41, zdálo se, že v klidu a do té doby dobře hrající mělnické družstvo dotáhne utkání do vítězného konce. Bohužel přišel nepochopitelný výpadek a poslední 2 minuty třetí části Kutná Hora vyhrála 0:10. I tak měli domácí hráči před poslední částí slušný náskok a stačilo se vrátit ke své hře. To se bohužel nestalo a nervozní domácí hráči nechali soupeře vyrovnat. Posledních 6 minut zápasu byl boj o každý míč. Každým útokem se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. V poslední minutě dal koš s faulem Lukáš Rajnoch a po proměněném trestném hodu poslal domácí do dvoubodového vedení 75:73. Úkol o kutnohorském time-outu zněl jasně –  nedostat trojku. Soupeřovu akci jsme ubránili, nenechali jsme je vystřelit. Po zisku míče byl faulován Alexey a z nařízených 2 trestných hodů zkušeně proměnil hned ten první, čímž zvýšil na rozdíl 3 bodů. Druhý hod neproměnil, a tak nedal možnost Kutné Hoře vzít si time-out. Soupeř měl pár vteřin na útok. Mělničtí dokázali ještě na soupeřově polovině získat míč a posledních pár vteřin nedovolili soupeři ani faulovat. Vítězství nad Kutnou Horou je cenné. Dokázali jsme porazit silného soupeře ze špičky tabulky. Škoda, že jsme utkání nedohráli ve větším klidu. Když vedeme o 20 bodů, neměl by se takovýto výpadek stávat a v příštích zápasech bychom nemuseli výhru vybojovat. Z jednotlivců je potřeba vyzdvihnout střelecké představení Alexeye Ulyanina – 27 bodů – 8 trojek! a kapitána družstva Lukáše Rajnocha – 17 bodů. ostatní výsledky + tabulka soutěže