Rekapitulace první části sezóny družstev mládeže

Během první části sezóny nebyl, bohužel, skoro žádný čas na sepisování reportů, a proto naše stránky zejí prázdnotou. Ve druhé části sezóny se to pokusíme napravit. Většina družstev mládeže za sebou má již půlku soutěže. Po Vánocích proto přinášíme krátkou rekapitulaci.

U11 – nejmladší minižáci – přípravná soutěž – středočeský kraj – ročníky 2009 a mladší

Začít nelze jinak než našimi nejmladšími. Družstvo nejmladších minižáků máme postavené okolo zkušených hráčů ročníku 2009 – Adam Dvořák, Honza Hampl a Adam Konrád, kterým asistují rovněž již ostřílení hráči Vítek Klíma (2010) a Jonáš Kubelka (2011). Tito hráči mají za sebou již hodně zápasů v minulých sezónách a hrají i výraznou roli v družstvu U12 v právě probíhající sezóně.  Ostatní hráči teprve sbírají zápasové zkušenosti, ale právě proto hrajeme tuto soutěž.

První zápasy

Své první zápasy v této sezóně (někteří hráči i první v životě) tým U11 odehrál v Brandýse nad Labem, který patří k nejlepším týmům soutěže a jeho dobrá práce s mládeží je známá. Oba zápasy kluci prohráli, ale za bojovnost si zaslouží pochvalu.  Soupeřem při našich prvních domácích zápasem bylo družstvo z Milovic. První zápas nám těsně unikl a prohráli jsme o 3 body. Ve druhém zápase jsme zabojovali, a kluci tak zaznamenali první výhru v sezóně.  Na horkou půdu do Nymburka jsme vyrazili na začátku listopadu. V prvním zápase nás jasně přehráli domácí, ve druhém jsme byli o 3 body šťastnější my a první venkovní výhra byla na světě.

V dalších zápasech na domácí palubovku přijelo družstvo z Prahy – BC Wizards DDM Praha 10. Tento tým, složený především ze začínajících hráčů, jsme dokázali dvakrát výrazně porazit a bylo důležité, že i téměř všichni naši nejmladší a začínající hráči zažili ten krásný pocit „dát koš“.  Sedm statečných odjelo do Čelákovic, za suverénním týmem naší soutěže. První zápas dopadl podle předpokladů rozdílem třídy. Ve druhém domácí nenastoupili v nejsilnějším složení, zkušené hráče nechali odpočívat a my dokázali zvítězit. Zde před kluky smekám, že to fyzicky zvládli v 7 lidech. Poslední utkání roku 2019 jsme odehráli doma proti klukům z Benešova a v obou zápasech jsme dokázali vyhrát.

Umístění v tabulce není důležité, ale pro informaci jej zmíním. V první tabulce jsme na čtvrtém místě. V druhé tabulce jsme druzí. Pro nezasvěcené vysvětlím dvě tabulky. U11 vždy hrají dva zápasy. První zápas se hraje na 8x 4minuty s tím omezením, že každý hráč může nastoupit pouze ve 4 osminách. Druhý zápas hrají na 4×6 minut bez omezení střídání. Novinkou této sezóny (platí i pro U12) je nejen rozdělení zápasu na osminy, ale také pravidlo, že když hráč promění oba dva trestné hody, tak má k dispozici i bonusový trestný hod. Také střelba mimo vymezené území nově platí za 3 body.

Celý tým zaslouží pochvalu. Vzhledem k tomu, že jde o velmi mladý tým a hodně hráčů je mladších ročníků než 2009, tak kluci bojují každý zápas.

výsledky družstva U11 (ČBF)

U12 – mladší minižáci – přípravná soutěž – středočeský kraj – ročníky 2008 a mladší

Tým našich mladších minižáků je podobný týmu U11 doplněný o hráče ročníku narození 2008. Jde o kapitána družstva Michala Kraje, „velitele“ druhé party Vaška Vačkáře, Matyáše Brycha, Víťu Feixe a Vildu Luzara. V první části sezóny máme odehráno 12 zápasů, z toho jsme dokázali 7x vyhrát.

První zápas jsme odehráli na palubovce Peček, tedy soupeře, se kterým jsme se v minulé sezóně nepotkali. V prvním zápase jsme nedokázali ubránit opravdu velkého podkošového hráče soupeře a prohráli o deset bodů. Druhý zápas jsme i díky zlepšené obraně dokázali vyhrát.

V prvních domácích zápasech jsme přivítali družstvo z Čelákovic a hosté nám ukázali, že ne náhodou jsou první v tabulce a suverénně vyhráli oba zápasy.

V Novém Strašecí jsme odehráli dvě velmi vyrovnaná utkání, obě jsme vyhráli. První zápas o dva body, kdy jsme ještě po třetí čtvrtině (šesté osmině J ) prohrávali o 8 bodů.

První domácí výhry jsme získali proti Kralupům nad Vltavou, kdy jsme obě utkání kontrolovali a hráli i pěkný rychlý basket. Proti Roudnici jsme nastoupili bez Michala Kraje a nemocného Víti Klímy a proti silnému soupeři, který ještě neprohrál, jsme nedokázali úspěšně vzdorovat. Poslední zápasy roku 2019 jsme odehráli v Praze proti Spartě B a obě utkání jsme zvládli.

výsledky družstva U12 (ČBF)

U17 – kadeti – nadregionální liga – ročníky 2003 a mladší

Družstvu U17 se v minulé sezóně v nadregionální lize podařilo vyhrát pouze jednou. Vzhledem k tomu, že z týmu odešli pouze dva hráči (přesunuli se o kategorii výše) a tým tak zůstal pohromadě, dalo se očekávat zlepšení.

První výhry

Hned na začátku sezóny jsme na domácí palubovce přivítali družstva z Benešova. V sobotu jsme rezervní tým (ten se před dvěma týdny ze soutěže odhlásil) složený především z mladších hráčů porazili až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. V neděli jsme stáli proti prvnímu týmu Benešova a byla to o poznání těžší práce. Nakonec se nám i díky slepeným trojkám Šimona Černého v poslední čtvrtině podařilo vyhrát o 3 body. První dva zápasy a dvě výhry.

Následoval výjezd ven na sever Čech a přišlo vystřízlivění. V krásné hale v Děčíně jsme celý zápas tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli. V neděli ve Varnsdorfu jsme měli sice dobrý vstup do utkání, ale poté domácí převzali iniciativu a my jsme opět prohráli. Na další domácí zápas dorazil na Mělník pro nás neznámý tým z Tábora. V nepříliš pohledném utkání jsme vyhráli 48:42.

Hned další soutěžní víkend jsme čelili suverénovi naší skupiny. Tým BŠ Praha B nás přejel bez větších problémů. Důležitější pro nás byl nedělní zápas proti Kralupům, který jsme potřebovali zvládnout, a to se také díky týmovému výkonu podařilo.

V Českém Brodě jsme dokázali jen v poslední čtvrtině předvést naši hru a to samozřejmě na výhru nestačilo. V neděli nás čekal výjezd na palubovku Mladé Boleslavi, tedy týmu, který ještě nevyhrál, a bylo jasné, že bude pořádně namotivovaný. Kvůli nemoci chyběl nejlepší střelec našeho týmu Šimon Kubelka, domácím naopak jejich nejlepší střelec Fanta. Po výborném vstupu do utkání přišel nečekaný útlum. Naštěstí jsme se vrátili k dobré obraně a v utkání nepříliš bohatém na koše jsme dokázali zvítězit.

Dvojzápas s roudnicí

Poslední hrací víkend roku 2019 nás čekala dvojička s Roudnicí nad Labem. Šlo o zvláštní utkání. Proti sobě se postavili z velké části kluci, kteří ve společném týmu bojovali v národních finále v minižákovských kategoriích. V sobotu v Roudnici jsme nezačali špatně, ale domácí brzo našli recept na naši ne zrovna aktivní obranu, a když k tomu přidáme mělnické střelecké trápení, tak domácí pohodlně vedli. Až v poslední čtvrtině jsme zabrali a rozdíl ve skóre se nám podařilo stáhnout i díky šťastné střele s klaksonem na 5 bodů. Zasloužená výhra domácích přinesla   velké odhodlání s tím v neděli na domácí palubovce něco udělat.

Velká motivace byla na mělnických znát, velmi povedený nástup do utkání a vedení 7:0 a poté 11:3. Pak hosté z Roudnice zabrali a donutili nás k několika chybám. Do konce první části náš náskok téměř stáhli. V poločase byl stav dokonce 36:36. Ve třetí čtvrtině se hostům podařilo dostat do vedení o 2 body. V poslední části se domácí hnáni hlasitým povzbuzováním publika zvedli a nedovolili soupeři od druhé do osmé minuty dát koš. Důležitá výhra před koncem roku 65:56. Obě utkání s Roudnicí měla spád a tempo.

výsledky družstva U17 (ČBF)

Slovo trenéra:

Hned po prvním domácím zápase jsme si s klukama dělali legraci, že už to nemůže být horší než minulý rok, kdy jsme na výhru čekali skoro tři čtvrtě sezóny J. Kluky musím vyjma utkání v Děčíně a Varnsdorfu pochválit za velké nasazení v obraně, kdy dokážeme být velmi nepříjemní pro každý tým. Tím také dokážeme smazat naše občasné taktické a střelecké nedostatky. Soutěž je velmi vyrovnaná, tedy kromě suverénně prvních BŠ Praha. Udržet současné páté místo v neúplné tabulce bude těžký úkol, ale chceme se poprat o to, abychom v tabulce už neklesli.