Mladší minižáci U12 vezou z Národního finále v Písku 10. místo

Mělničtí mladší minižáci U12 vyrazili 1. května do Písku na Národní finále. Družstvo složené z hráčů BK R&J EBC Mělník při TJ EMĚ Mělník a hráčů BA Roudnice nad Labem 2006 si zajistilo účast mezi dvanácti nejlepšími družstvy v ČR druhý rok po sobě. Naše družstvo bylo přiřazeno na základě koeficientů družstev do skupiny s týmem BK Opava a BVK Holice. Podle papírových předpokladů i podle zpráv „špiónů“ vyslaných do Písku o pár hodin dříve měla vést cesta k postupu svěřenců Tomáše Kvasného a Jana Veselého ze skupiny právě přes tým BVK Holice.

Mělník vs Opava – 38:56

V prvním utkání na turnaji jsme změřili síly se silnou Opavou. V prvních minutách jsme se soupeřem drželi krok. Bodově se dokázal prosadit Pavel Peroutka a především kapitán družstva Matouš Jurman, který dokázal dát 8 bodů i přes to, že byl dobře bráněn. Do druhé čtvrtky jsme nevstoupili vůbec dobře a soupeř toho dokázal dokonale využít a šňůrou 11 bodů si vybudoval dostatečný náskok. Kluci ale nesložili zbraně, zabrali a ukázali, že i oni umí dávat koše. V poločase Opava vedla 33:17. Ve druhém poločase jsme chtěli utkání zdramatizovat,ale to se bohužel nepodařilo. Soupeř dobře bránil a my jsme vyrobili hodně chyb. Bodově se dokázal prosadit bohužel jen Matouš, a tak jsme i tuto čtvrtinu prohráli 8:12. Do poslední části Opava vlétla a během tří minut její náskok narostl o dalších 8 bodů. Poté ovšem zabrali i naši hráči a dokázali se několikrát prosadit po pěkných akcích. Na zvrat v utkání to samozřejmě nestačilo, ale i to, že dokázali tuto čtvrtku vyhrát, se počítá. Body Mělník: Jurman 16, Franěk 7, Semerád 7, Pochman 4, Peroutka 2, Vošta 2. Nejlepším hráčem družstva byl zvolen Matouš Jurman.

Holice vs Mělník – 72:45

Ve druhém zápase nás čekali Holice, které svůj první zápas na turnaji s Opavou prohrály o 17 bodů. Trenéři i fanoušci tak očekávali vyrovnaný zápas. Ale od prvních minut bylo jasné, že to tak nebude. Holice se ukázaly jako velmi dobré družstvo. Největší problém nám dělala jejich rychlost. Každou naši chybu na útočné polovině dokázali hráči Holic využít k rychlému protiútoku. V poločase jsme prohrávali o 8 bodů – 33:25. Ve druhém poločase už jsme nenašli fyzické ani morální síly utkání proti dobře hrajícímu soupeři zdramatizovat. Druhá porážka ve skupině znamenala, že v sobotu nezasáhneme do bojů nejvyšších, ale že budeme hrát ve skupině o 9. až 12. místo. Body Mělník: Jurman 14, Špringl 7, Semerád 7, Franěk 6, Pochman 4, Rohlík 4, Peroutka 2, Tomášek 1. Nejlepším hráčem družstva byl zvolen Jan Franěk.

Mělník vs Orli Prostějov 69:40

Druhý hrací den nás čekal jediný zápas. Soupeřem nám byli, stejně jako minulý rok v Ostravě, Orli z Prostějova. Do zápasu jsme vlétli, hlavně Matoušovi to začalo padat, a díky jeho 18 bodům v první čtvrtce jsme nad zaskočeným soupeřem vedli 21:6. Ve druhé čtvrtině jsme si udržovali mírnou převahu a navýšili rozdíl ve skóre na 38:17 v poločase. Do předposlední části hry jsme vstoupili uvolněně, a i přestože spousta pěkných kombinačních akcí neskončila košem, dokázali jsme náskok opět zvýšit. V poslední čtvrtině tempo zápasu opadlo a soupeř dokázal rozdíl ve skóre trošku snížit. Byla radost vidět kluky bojovat o každý míč. Ještě by bylo dobré si tuto bojovnost přenést do dalších utkání. Body Mělník: Jurman 30, Franěk 14, Pochman 7, Semerád 5, Rohlík 3, Špringl 2, Tomášek 2, Slimáček 2. Nejlepším hráčem družstva byl zvolen Matěj Medáček.

Mělník vs Písek 39:57

V neděli nás čekal souboj o 9. místo proti domácím Sršňům. Od prvních vteřin bylo jasné, že se bude jednat o velmi vyostřené, ve vysokém tempu hrané utkání. První čtvrtinu jsme dokázali i přes urputnou obranu Sršňů vyhrát o 3 body. Bohužel následující dvě čtvrtiny jsme nedokázali na jejich obranu najít účinný recept a 2. a 3. čtvrtku jsme sice po bojovném, ale střelecky nepodpořeném výkonu prohráli každou o 10 bodů. Až v poslední části hry se nám po pěkných akcích podařilo vstřelit několik košů za sebou a poslední čtvrtku tak vyhrát, na zvrat utkání to bohužel nestačilo. Mělník se rozloučil s turnajem prohrou s domácími Sršni a skončil tak na konečném 10. místě. Body Mělník: Jurman 10, Stočes 7, Franěk 6, Špringl 5, Rohlík 4, Pochman 2, Semerád 2, Novák 2, Tomášek 1. Nejlepším hráčem družstva byl zvolen Filip Tomášek.

Hodnocení turnaje

Desáté místo na Národním finále v Písku znamená, že výsledkově jsme si oproti minulé sezóně o jedno místo pohoršili. Herně bych ale řekl, že jsme se zlepšili. Když zapracujeme na nedostatcích, které se proti kvalitním soupeřům ukázaly, budeme příští zase o něco lepší tým. Děkujeme pořadatelům za dobře zvládnutý turnaj. Všem hráčům, trenérům a fanouškům se v Písku líbilo. Chtěl bych i touto cestou poděkovat všem, kteří nám pomohli finančně turnaj zvládnout. logo-melnik-220-85 cvcw-male-logo R&J EBC
Poděkování patří i všem, kteří nám před i na turnaji pomáhali. Za všechny zmíním Aleše Jurmana, který velkým dílem přispěl k hladkému průběhu turnaje.   A poslední, ale také veliké, poděkování patří našim fanouškům, kteří nás ve velkém počtu přijeli podpořit a každý zápas byli hodně slyšet.