Áčko doma úspěšné jen na půl

BK R&J EBC Mělník vs Sokol Kutná Hora – 87:56

Áčko v sobotu domácím hřišti přivítalo našeho tabulkové souseda, Kutnou Horu, které v podzimním utkání na její palubovce podlehlo o 13 bodů, a tak jsme věřili, že je v našich silách soupeře doma porazit. Zvláště když se do týmu vrátil Martin Jakeš a z Prahy nás přijel podpořit Honza Kefurt z Vyšehradu. Konečně tak bylo k dispozici více než 8 hráčů. Utkání začalo ve velkém tempu a hlavě v útoku se nám dařilo, kdy jsme proměnili snad každou střelu na koš. V obraně jsem tak úspěšní nebyli, a tudíž i soupeř dokázal jednoduše skórovat. V průběhu druhé čtvrtky jsme zlepšili obranu a dokázali odskočit na rozdíl 11 bodů. Jak je u nás zvykem, nechali jsme soupeře dvakrát snadno skórovat a přiblížit se. Odpověděl Honza Kefurt, a to jak nejlépe mohl, když s klaksonem označujícím konec prvního poločasu, vstřelil trojku.

Ve třetí čtvrtce jsme měli lehce navrch a dokázali zvýšit náskok na 15 bodů. V poslední desetiminutovce jsme dovolili soupeři skórovat pouze v prvních třech minutách, kdy jsme obdrželi 8 bodů. Poté již Kutná Hora nedokázala vstřelit koš. Napomohl k tomu i hráč hostí Říhovský, který se nechal po druhé TCH vyloučit. Ke konečném výsledku 87:56 pomohla výborná hra Honzy Kefurta (23 bodů a skvělá obrana), souhra pivotů Rajnocha(21b) a Štastného (23b), kteří i díky absenci nejlepšího hráče hostů Kocourka, odvedli skvělou práci v útoku. Kapitán Rajnoch navíc při zónové obraně získal velké množství míčů – buď doskokem nebo správným odhadem situace a ukradenou soupeřovou přihrávkou.

statistika zápasu

Komentář kapitána Lukáše Rajnocha

Na sobotní zápas proti Kutné Hoře se áčko po dlouhé době sešlo v dobrém počtu a nad soupeřem jsme na domácí palubovce drželi dostatečné vedení po celý zápas. Kutnohorští přijeli bez svého nejlepšího hráče a toho Mělník dokázal využít. Přišla i spousta diváků, kterým děkujeme za podporu.

komentář Honzy Kefurta

První poločas byl velmi vyrovnaný, hlavně v první čtvrtině jsme měli dobré procento střelby. Ovšem v obraně jsme dostávali jednoduché koše, hlavně z podkošových situací. O výsledku se rozhodlo v 2. poločase, kdy jsme zlepšili obranu a zrychlili hru. Náskok postupně narůstal a hosté na to již nedokázali odpovědět.

BK R&J EBC Mělník vs BC Kolín B – 82:86pp

V neděli nás čekal druhý tým soutěže – Kolín B. V Kolíně jsme prohráli o bod, a tak bylo naším plánem porážku soupeři vrátit. Plán dostal trhlinu ještě před začátkem utkání, když k dispozici bylo pouze 6 hráčů. Začali jsme lépe a dávali vcelku snadné koše. Dvě minuty před koncem první čtvrtiny jsme vedli 21:15. Během dvou minut ale Kolín šňůrou devíti bodů dokázal přenést vedení na svou stranu. Bohužel jsme mu k tomu pomohli hloupými fauly.

Druhá čtvrtina byla výborná, naše obrana dělala soupeři veliké problémy a čtvrtinu jsme suverénně vyhráli 29:9, což znamenalo poločasové vedení 50:33. Jediným mínusem byl zvětšující se počet faulů u našich křídelních hráčů.

Ve třetí čtvrtině jsme překvapivě (vzhledem k malému počtu hráčů a vzrůstající únavě) dokázali velmi aktivně bránit a dokázali jsme soupeři odskočit až na 25 bodů. V 8. minutě se nechal po druhé TCH vyloučit Tomáš Kvasný a domácí museli dohrávat bez možnosti střídaní a se dvěma hráči se čtyřmi osobními chybami.

Na začátku 4. čtvrtiny jsme drželi vedení o 21 bodů. Taktický pokyn NEFAULOVAT a raději nechat hráče dát koš vzal za své hned v první minutě, kdy útočný faul hráče Pližingra znamenal jeho 5. osobní chybu a museli jsme do 4. Ve čtyřech jsme se statečně drželi a ještě v sedmé minutě jsme vedli 71:57. Soupeř velmi rychle stahoval náš náskok, který 2 minuty před koncem činil už jen 5 bodů. Poté došlo ke zbytečným faulům hráče Onderky a Šťastného a to znamenalo, že Mělník dohrával utkání ve dvou hráčích. Lukáš Rajnoch a Jakub Laudin ještě minutu před koncem dokázali držet vedení 73:71. Poté se již soupeř dostal do vedení 73:75 a začal se velmi radovat z otočení zápasu. Radost jim zkazil kapitán domácích Rajnoch, který proměnil oba trestné hody a dotáhl ve hře 2 proti 5 utkání do prodloužení.

Bude to znít neskutečně, ale v prodloužení se domácí dostali dvakrát do vedení. V tu dobu Kolín hrál již ve 4. Bohužel šťastný konec se nekonal a Kolín zápas dovedl k vítězství 82:86.

Na jednu stranu bych rád vyzvedl bojovnost hráčů, kteří to ani v malém počtu nevzdali a bojovali. Ale utkání jsme si prohráli sami svojí nedisciplinovaností. Ať už se jedná o hráče, kteří se z různých důvodů k utkání ani nedostavili, tak mluvím i o hráčích, kteří zbytečnými fauly a zbytečným vyloučením oslabili tým. Hrát v pěti, Kolín nás neporazil. Pochválit bych chtěl Kubu Laudina, který ač stále věkem dorostenec, odehrál celé utkání, poté s Lukášem Rajnochem utvořili obranou dvojici a utkání dobojovali až do konce.