Muži A vezou 4 body

Muži A se o víkendu vydali bojovat o další body do tabulky krajského přeboru I. třídy na palubovku Peček a Benešova. V očekávání byly 4 body za 2 výhry. Ale lehká práce to nebyla.

Basketbal Pečky vs. Mělník 80:83 (statistika)

V sobotu zavítalo Áčko na palubovku Peček, které měly před zápasem s námi na kontě jedinou, ale velmi cennou výhru (porazily BC Real Réma). Zápasy v Pečkách bývají velmi vyrovnané a ne jinak tomu bylo tentokrát. První čtvrtina skončila výhrou domácích 16:15. Naše obrana nebyla špatná, ale tolik ztrát, kolik jsme dokázali vyrobit v první čtvrtině, nemáme většinou ani za celý zápas. V útoku se dokázal nejvíce prosadit Vlastimil Pližingr. Ve druhé čtvrtině se herní projev družstva trochu zlepšil a v závěru jsme se dokázali soupeři utrhnout na rozdíl 10 bodů. Soupeř dokázal využít naší laxní obrany v poslední minutě a půl a snížil na poločasový výsledek 32:36. Ve třetí části se nám nepodařilo soupeři dostatečně odskočit, neustále jsme vedli, ale jen tím nejtěsnějším rozdílem. Na začátku čtvrté čtvrtky poslal nejlepší hráč domácích č. 13 Ondra Teplý úspěšnou trojkou domácí do vedení 59:58. Rychlá odpověď přišla od Alekseye Baziulkina (24 bodů), který zaznamenal během 3 útoků dvě trojky a vrátil klid na stranu mělnických. Domácí se dokázali ještě několikrát přiblížit. Nepřipustili jsme žádné drama a proměňovali trestné hody po taktických faulech soupeře.

BC Benešov B vs. Mělník 67:85 (statistika)

Nedělní zápas proti Benešovu jsme zaspali začátek. Zatímco aktivně hrající domácí diktovali tempo hry, my jsme se nemohli vůbec prosadit. Naše pasivní zónová obrana nedělala domácím zásadní problém. U všech hráčů jsme byli pozdě, z toho pramenily naše časté a zbytečné fauly. Domácí dali ze svých 21 bodů v první čtvrtce 11 z čáry trestného hodu. Druhá čtvrtka přinesla z naší strany zlepšení. Přestali jsme vyrábět hloupé fauly a svojí aktivní hrou jsme naopak donutili k faulům domácí. Bodově nás v prvním poločase nejvíce táhl Ondřej Štastný a Aleksey Baziulkin. Začátek druhého poločasu jsme opět zaspali. Naše zlepšená hra ve druhé čtvrtce byla opět zapomenuta. Díky prostřídání hráčů a jejich dobré hře jsme se vrátili do zápasu. V této čtvrtce nastala i zajímavá situace. Všichni hráči základní sestavy se sešli najednou na střídačce. Dokázali jsme vedení strhnout na svoji stranu. Ovšem díky pokažené koncovce, kdy jsme měli sice možnost zahrát útok až do konce čtvrtky, ale míč jsme ztratili, a po následném faulu přišly na řadu trestné hody. Zde jsme opět zaspali a nechali nahozený balon na obroučku domácí doskočit a dostali jsme další dva jednoduché body. Když domácí hned ze začátku poslední části přidali rychlých 5 bodů, nevypadalo to s mělnickými vůbec dobře. Tým se naštěstí nepoložil, naopak zvýšil obrátky. V útoku začal hrát výborně do té doby neviditelný kapitán družstva Lukáš Rajnoch, který trestal fauly na svoji osobu nelítostně a proměnil všech 10 trestných hodů (celkem v zápase 11/10). Aktivní osobní obranou jsme soupeři povolili pouze 12 bodů a sami jsme jich dokázali nastřílet 31 ( jako za celý první poločas dohromady). Výsledek je pro domácí možná až příliš krutý. Jsme rádi, že vezeme z venkovního utkání výhru, i když průběh zápasu jsme si představovali jinak.