Porážka v Pečkách pokazila dobrý vstup do sezóny

Již čtyři zápasy mají odehrány mělničtí muži v Středočeské basketbalové lize mužů a nebýt zbytečné nedělní porážky v Pečkách, mohli bychom mluvit o povedeném začátku sezóny.

BK R&J EBC Mělník vs. Kolín B 84:57

Po dobré přípravě, kterou zajistil 56. ročník Memoriálu kpt. Otakara Jaroše, čekal na Mělník těžký start do sezóny. V prvním zápase sezóny jsme přivítali loňského vítěze základní části Kolín B. Domácí se sešli v 8 hráčích, Kolín na mělnickou palubovku také nedorazil kompletní. Domácí vstoupil do zápasu dobře, soupeři měli co vracet. Od prvních minut pod oběma koši dominoval pivot Janda, se kterým si hosté nevěděli rady. Po první vyrovnané čtvrtině vlétli domácí do té druhé jako uragán. Sérií 10:0 dali jasně najevo, že si dnes výhru vzít nenechají. Do konce zápasu pomalu navyšovali své vedení a zaslouženě vyhráli.

statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs. BC REAL Réma 71:81

V neděli nás čekal ještě silnější soupeř. Nymburská Réma – celkový vítěz minulého ročníku. Vstup domácích do zápasů byl naprosto hororový. Počet nepřesných přihrávek, končících v lepším případě ve zdi, v horším přímo v rukách soupeře, by vystačil na několik zápasů. Skóre 9:26 po první čtvrtině nasvědčovalo debaklu. Mělničtí ovšem zabrali a následující dvě čtvrtiny vyhráli. Před poslední čtvrtinou se jim podařilo ztrátu stáhnout na 3 body. Zkušené družstvo kolem kapitána Holíka ovšem komplikace nepřipustilo a vyhrálo o 10 bodů. Mělničtí mohou litovat katastrofální první čtvrtiny.

BK R&J EBC Mělník vs. BK Český Brod 90:50

Původně se utkání mělo hrát na hřišti soupeře, ale pro obsazenost jeho domácí haly došlo k výměně pořadatelství a Mělník tak sehrál třetí utkání doma. Družstvo Českého Brodu, které patří k nejmladším v soutěžilo, dorazilo pouze v 7 hráčích. Domácí celý zápas diktovali tempo hry a neustále navyšovali své vedení. Konečná výhra o 40 bodů měla mělnickým dodat potřebné sebevědomí před těžkým nedělním utkáním v Pečkách.

Basketbal Pečky vs. BK R&J EBC Mělník 66:53

V Pečkách nečeká žádný tým lehké utkání. Přesto mělničtí chtěli potvrdit dobrý start do sezóny. To se bohužel nepodařilo. Mělník i přes svoji výraznou výškovou převahu tahal od začátku zápasu za kratší konec. Zabojovat dokázal pouze ve třetí části hry. Alarmující je počet obdržených trojek, domácí dokázali špatně bránícím hostům vstřelit 9 tříbodových košů.

Dobrý start do sezóny pokazila zbytečná ztráta v Pečkách, kdy horší než výsledek je přístup některých hráčů. Šanci na nápravu pokaženého startu budou mít mělničtí o víkendu 28. a 29. října, kdy na domácí palubovce přivítají Příbram a loňského účastníka II. ligy Beroun.