Starší minižáci dvakrát porazili Kolín

Proti Kolínu se muselo družstvo starších minižáků ve dvou domácích zápasech obejít bez svého kapitána a nejlepšího střelce družstva Matouše Jurmana. Kluci to zvládli a dokázali Kolín dvakrát porazit.

Mělník vs BC Kolín 64:31

Na začátku prvního zápasu to vypadalo, že mělničtí ještě spí. První čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale nebyli jsme schopni plnit nic z pokynů. Pokus o aktivní obranu končil většinou našimi zbytečnými fauly. Druhá čtvrtina také nebyla zpočátku podle představ trenérů. Poslední 3 minuty ovšem družstvo zabralo se sérií 12:0 stanovilo poločasový výsledek 32:16. Ve druhém poločase se naše obrana obešla bez zbytečných faulů, družstvo plnilo vše, co si před zápasem řeklo a o poločasové poradě připomnělo. statistika utkání

Mělník vs BC Kolín 76:30

Druhý zápas začal lépe soupeř z Kolína. V první čtvrtině nás dokázal porazit o dva body. Někteří hráči si nejspíše mysleli, že to po první výhře půjde samo. Soupeř je ovšem zaskočil svojí bojovností. K bodům mu pomohlo i hodně našich nepřesností. Jakékoliv drama ovšem odmítla druhá parta. Svoji čtvrtinu vyhrála poměrem 22:4. Řádil především Vítek Pochman, který svými nájezdy ničil soupeře. Když už si na něj obránci počíhali, našel volné spoluhráče a ti tak mohli snadno skórovat. Ve třetí části hry se do toho pustili i další hráči. Zvýšili obrátky a soupeře přehrávali jednoduchou kombinací hoď a běž. Poslední část hry už nebyla v takovém tempu. Hra byla kouskována častými fauly soupeře, které jsme ovšem nedokázali potrestat úspěšnými trestnými hody. Jsem rád, že se všichni hráči zapsali mezi střelce. Většina by se ovšem měla zamyslet nad svojí úspěšností trestných hodů. Po příchodu na trénink bude asi lepší si hodit pár „šestek“ než vrhat balon od trojkové čáry 🙂 statistika utkání