Domácí výhra nad Supy zajistila postup do play-off z 5. místa

BK R&J EBC Mělník vs Jižní Supi – 72:58

Ve čtvrtek jsme přivítali na domácí palubovce tým Jižních Supů, kterým jsme chtěli vrátit nedělní porážku. Po prvních dvou nájezdech hostujícího hráče se zdálo, že začátek zápasu bude mít stejný průběh jako v nedělním utkání. Tam nám utekl začátek zápasu a již jsme se do něj nedokázali vrátit. Tentokrát jsme naštěstí zareagovali včas. Po laciných koších jsme vysunuli obranu a byli v ní aktivnější než v předešlých zápasech. Zlepšená obrana a střelecká forma dua Jurman – Burda znamenala vedení po první čtvrtině 20:16. Druhá čtvrtka tentokrát neznamenala žádné drama, dokonce kluci dokázali navýšit náš náskok na devět bodů. Do třetí čtvrtky naskočil odpočinutý Matěj Burda a protrhl svou střeleckou smůlu z předešlých zápasů, když v této čtvrtce zaznamenal 14 bodů z celkových 31. V poslední části jsme se dostali do vedení až o 18 bodů a vypadalo to na poklidný konec zápasu. Soupeř díky výborně hrajícímu hráči č. 21 šňůrou deseti bodů od 5. do 8. minuty snížil na 66:58. Drama se naštěstí tentokrát nekonalo a soupeři jsme již nedovolili skórovat a sami přidali 6 bodů jako pojistku. Jsem rád především za maximální nasazení všech hráčů, kdy tomu tak v některých předešlých zápasech nebylo, ač by to mělo být samozřejmostí. Střelecky se dařilo Matějovi a Matoušovi, výborně bránil Kuba Jiránek a vzor bojovnosti byl Fanda. Navíc celý tým zaslouží pochvalu za dobrou obranu, kdy jsme soupeři ztěžovali jeho střelecké pozice. Když jsme se dopustili chyby v obraně, soupeř jí naštěstí často nepotrestal, což přisuzuji tomu, že Supi měli v nohách těžké utkání z předchozího dne proti Spartě. Poděkování patří divákům, kteří přišli kluky povzbudit v hojném počtu a kteří, myslím, mohli vidět pěkný basketbal. Jižním Supům jsme tak vrátili nedělní porážku a zajistili si postup do play-off z 5. místa, ve kterém nás čeká někdo ze čtveřice Snakes Ostrava, BA Nymburk, Brno, Žďár nad Sázavou. statistika utkání Družstvo U14 startuje za podpory středočeského kraje