Mladší žáci U14 se vrací ze Žďáru bez výhry

O víkendu 14. a 15. března vyrazilo družstvo mladších žáků U14 do Žďáru nad Sázavou na první zápasy play-off, které se hraje na 3 vítězné zápasy. Vítěz postupuje na Mistrovství České republiky U14.

BK Žďár nad Sázavou vs BK R&J EBC Mělník – 81:55

Sobotní zápas nezačal dobře a prvních pět minut jsme prohráli 12:7. Poté jsme sice zabrali a sérií 9 bodů jsme se dostali do vedení, ale špatná obrana během celé první čtvrtiny způsobila, že nám soupeř opět dával jednoduché koše. Zatímco naše střely v lepším případě končily na přední obroučce, v tom horším ani nedolétly ke koši, domácí rozehrávač č.17 Bílek proměňoval jeden střelecký pokus za druhým. První čtvrtku jsme tak prohráli o 10 bodů. Ve druhé části jsme zlepšili obranu a tak skončila vyrovnaně 17:17. Výsledek v poločase 44:34 dával naději na zvrat v utkání, soupeř ovšem žádný zvrat nepřipustil, dál po pěkných kombinačních akcích nebo jednoduché hře 1 na 1 přidával koše a my jsme se zmohli pouze na 4 body. Především pivot domácích č. 8 Mazourek si v této čtvrtině s námi dělal, co chtěl. V poslední části jsme již neměli morální sílu něco s výsledkem proti dobře hrajícímu soupeři udělat. Zcela zaslouženě jsme prohráli 81:55. statistika zápasu

BK Žďár nad Sázavou vs BK R&J EBC Mělník – 85:58

V neděli jsme si nechtěli nechat soupeře utéct hned na začátku, ale bohužel přesně to se stalo. V první čtvrtině jsme opět díky špatné obraně, kdy jsme se nedokázali vypořádat s rychlostí soupeře, prohrávali rychle o 10 bodů. Poté jsme sice dokázali nějaké šance proměnit, ale Žďár byl dál střelecky při chuti, a tak se rozdíl po první části zastavil na již hrozivých 18 bodech. Druhá část byla z naší strany opět lepší než úvod zápasu, ale nedokázali jsme nic ukrojit z náskoku soupeře. Ve třetí čtvrtce jsme se dokázali nadechnout k náporu, začali jsme hrát jednoduchý a rychlý basket, lépe jsme bránili a náskok soupeře pomalu snižovali. Na domácích hráčích byla v tu chvíli znát nervozita. Bohužel jsme darovali dva zbytečné a velmi jednoduché koše pivotovi domácích Mazourkovi, kdy jsme ho nechali úplně samotného pod vlastním košem. To byla studená sprcha pro naše hráče. V poslední čtvrtce jsem již neměli síly na zvrat a domácí tak podruhé zaslouženě vyhráli a ujali se vedení v sérii 2:0. statistika zápasu Ze Žďáru tak vezeme dvě porážky. Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře. Mělník ale nic nevzdává a v sobotu 28.3. se pokusíme soupeře překvapit a vynutit si prodloužení série minimálně do neděle. Přijďte podpořit naše hráče v tomto důležitém zápase. Utkání začíná v 15:30 v hale „Na Cukráku“.