Starší žáci vezou ze severu jednu výhru

O víkendu starší žáci U15 vyrazili na první venkovní utkání roku 2018. Počasí se naštěstí uklidnilo, a tak cesta do Děčína i Ústí nad Labem proběhla naprosto bez problémů.

BK Horejsek Děčín B vs. BK R&J EBC Mělník 41:61

V sobotu jsme do Děčína vyrazili časně ráno. Domácí trenér měl k dispozici jen 9, hlavně menších a mladších, hráčů. Přesto se v prvním poločase hrálo naprosto vyrovnané utkání. Rozdíl ve skóre nepřekonal 3 body. V našem družstvu se dařilo především Honzovi Sklenářovi, který svojí výškou dělal soupeři velké problémy. Na druhou stranu ostatním se nedařilo tolik, jak by si sami představovali, a díky neproměňování jasných šancí byl výsledek v poločase 28:32 pro Mělnické. Téměř celou třetí čtvrtinu se nám nedařilo dobře hrajícímu soupeři odskočit. Až v závěru sérií 7 bodů kapitána Medáčka dosáhl Mělník na 11 bodové vedení. Poslední část se tak dohrávala v klidu. I přes jasnou výhru o 20 bodů si nešlo nevšimnout velkého množství našich ztrát a laxnosti při zakončení, což by se nemuselo v dalších zápasech vyplatit. statistika zápasu

BK Sluneta Ústí nad Labem vs. BK R&J EBC Mělník 55:44

V neděli jsme zavítali na palubovku ústecké Slunety. Tu jsme na konci minulého roku doma dokázali překvapit a porazit. Začátek zápasu se nám povedl velmi slušně. Jednoduše jsme překonávali soupeřovu vysunutou obranu a dobře bránili. Také jsme si ovšem neodpustili zahodit několik jasných šancí přímo z pod koše. Ve druhé části jsme si vypracovali vedení o 8 bodů. Poté jsme ovšem přestali bránit a aktivně hrající soupeř trestal a skóre srovnal. Třetí část byla vyrovnaná, a tak jsme vstupovali do čtvrté čtvrtiny za stavu 35:35. Pět minut bylo vyrovnaných. Poté ovšem přišel pro mě nepochopitelný zkrat, kdy jsme se zalekli aktivní celoplošné obrany a odevzdali soupeři několik míčů. Když se k tomu přidají asi čtyři nedané nájezdy sám do koše, vyjde z toho zbytečná prohra o 11 bodů. Máme na čem pracovat a doufám, že porážku odčiníme v domácím zápase. statistika zápasu

BK R&J EBC Mělník vs. BK Brandýs nad Labem 47:64

V prvním zápase roku 2018 přivítali starší žáci v nadstavbové části Brandýs nad Labem, se kterým jsme již v sezóně dvakrát vysoko prohráli. Třetí měření sil jsme začali lépe a dokázali první čtvrtinu vyhrát. Poté se již začal více prosazovat zkušenější soupeř. Nakonec jsme utkání prohráli o 17 bodů, ale všem, co se dorazili podívat, se zápas musel líbit. statistika zápasu