Junioři zápas jako na houpačce zvládli

V sobotu se v rámci 11. kola středočeského krajského přeboru U19 představil na mělnické palubovce vedoucí tým soutěže TJ Slovan Varnsdorf. V prvním vzájemném měření sil na severu Čech mělničtí junioři neobstáli, a tak chtěli doposud neporaženému Varnsdorfu vrátit porážku.

BK R&J EBC Mělník vs. TJ Slovan Varnsdorf – 83:77 (statistika)

Již před utkáním bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Varnsdorf je rychlostně velmi dobře vybavené družstvo a střelecky jej táhne jeho kapitán Ježek. Na mělnické straně oproti tomu stála výšková převaha. Trio domácích pivotů Janda Petr, Laudin, Korpala převyšovala soupeřovy pivoty nejen výškou, ale i šikovností. Bohužel díky častým ztrátám míče v útoku dokázal Varnsdorf často využívat rychlého protiútoku. První čtvrtku vyhráli domácí 20:17, ve druhé dokázal soupeř stáhnout na poločasových 41:40 pro domácí. Ve třetí části se vedení přelévalo z jedné strany na druhou až do páté minuty, kdy domácí úplně vypadli z rytmu a díky nepřesnostem v útoku a špatné obraně dokázali hosté získat výrazné vedení 54:69. Varnsdorf toto vedení možná uspokojilo. Domácí vlétli do poslední části jako uragán. 7 minut nedovolili soupeři vstřelit koš a vedení vrátili na svou stranu. Škoda lehkého polevení v závěru zápasu, kdy nechali vyniknout hostujícího kapitána v jeho skvělé disciplíně – střelba trojek. Naštěstí hosté spoléhali pouze na něj jako na jediného střelce, a proto jeho následující pokusy zablokoval Petr Janda. Ve vysokém tempu hrané a místy zbytečně nervózní utkání vyhráli mělničtí a oplatili Varnsdorfu porážku z jeho palubovky. Vinou horšího skóre ze vzájemných zápasů zůstává Mělník na druhé příčce krajského přeboru. Se stejným soupeřem se ovšem ještě dvakrát utkáme, takže se můžeme těšit na další skvělé zápasy. tabulka + program soutěže KP junioři U19

Kapitán BK R&J EBC Mělník Dominik Janda hodnotí utkání

Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme -li mít šanci na vítězství v soutěži, musíme na domácí palubovce dosavadního lídra, který nám do té doby uštědřil jedinou porážku, porazit. První poločas byl vyrovnaný. Třetí čtvrtinu jsme neodehráli vůbec dobře. Nedávali jsme jasné šance a naopak soupeři jsme darovali mnoho bodů po zbytečných ztrátách. Po třetí čtvrtině bylo skóre 54:69. Výrazně jsme zlepšili obranu, soupeř dal první body až po 7 minutách. Naše zóna je donutila k mnoha ztrátám a naopak jsme to byli my, kdo je trestal. Po hektickém závěru jsme výsledek otočili a vyhráli jsme o 6 bodů. Já osobně se svým výkonem za první 3/4 spokojený nejsem. Snažil jsem se prolomit neúspěch z předchozích střel a často jsem střílel střely, které nebyly vhodně zvolené. Do 4/4 jsem hru, myslím si,  zlepšil a začal jsem přidávat asistence. Co se týče % střelby, mám co zlepšovat 🙂 Vydřené vítězství. Boj o vítězství v soutěži je tudíž otevřený.